Léčba nemocí pomocí rostlin

Jestli dáváte přednost čisté přírodě, můžete např. v léčbě nemocí vyzkoušet rostlinnou medicínu. Přípravky z rostlinné medicíny slouží k vnitřnímu i vnějšímu užití. Každá rostlina má jiné léčebné účinky.

Trápí vás např. celulitida a už jste v boji proti ní vyzkoušeli skoro všechno? Vsaďte na rostlinnou medicínu. V okamžiku, kdy nezabírají běžné metody, je vždy dobré poohlédnout se po něčem jiném. A právě rostlinná medicína může být tou správnou alternativou. K dostání je velké množství knih, které se zabývají rostlinnou medicínou. Následující článek pouze nastiňuje** léčbu některých nemocí pomocí rostlin**.

Léčba nemocí pomocí rostlin

Níže se můžete dočíst základní informace o léčbě několika nemocí (akné, Alzheimerova nemoc, bradavice, celulitida).

Akné

Akné se řadí mezi kožní onemocnění, kterým si musí projít přibližně 80% dospívajících. Projevy akné nemusí ustat s koncem puberty. Toto kožní onemocnění postihuje obličej, horní část prsou a záda. Akné vzniká v důsledku uzavření mazových žláz. Během puberty, v době výrazných hormonálních změn, dochází ke zvýšené tvorbě mazu, maz ucpává žlázky a dochází tak k zánětlivé reakci. Akné se vyskytuje od mírnějších forem až po velmi těžké projevy akné, kdy už je nutná lékařská pomoc. Mezi příznaky akné se řadí mastný vzhled kůže na obličeji, hrudi, zádech a pokožce pod vlasy, černé tečky a bílé pupínky.

Léčba akné pomocí rostlinné medicíny

Na akné můžete vyzkoušet lopuch. Kořen této rostliny má antibakteriální účinky. Lopuch můžete užívat vnitřně. Např. můžete vyzkoušet převařit pět gramů listu lopuchu v jednom litru vody. Poté stačí popíjet jeden až dva šálky ráno a večer. K léčbě akné se také doporučuje změna životního stylu, která zahrnuje pravidelnou péči o pleť, úpravu jídelníčku. Chcete-li účinně bojovat s projevy akné, vyhýbejte se kouření, alkoholu, potravinám s vysokým obsahem tuku, kořeněným jídlům, ostrým pokrmům. Projevy akné může také zmírnit dostatečný pitný režim, pravidelný pohyb a přiměřená doba spánku. Na akné také pozitivně působí sluníčko, ale v tomto případě vždy s opatrností, nic se nemá přehánět.

Alzheimrova nemoc

Současně s prodlužováním věku a stárnutím naší populace, se označení pro druh demence (Alzheimrova nemoc) dostává stále více do podvědomí lidí. Demenci chápeme jako ztrátu intelektových schopností. V případě, že naši příbuzní trpí Alzheimrovou nemocí, můžeme na nich postupně pozorovat určité příznaky. Alzheimrova nemoc zasahuje nejdříve paměť a to především paměť krátkodobou. Osoba je schopna dlouze vyprávět o tom, co vše zažila z dětství, ale jen těžko si vybaví, co dělala minulý den. Se zhoršováním nemoci dochází ke zhoršení orientace (orientace v času i prostoru), zhoršení myšlení, pozornosti. U osob s Alzheimrovou demencí se objevují deprese, úzkost a náhlé změny nálad. V současnosti neexistuje způsob, který by projevy této nemoci odstranil. Léky zatím dokážou pouze zmírnit příznaky této nemoci.

Rostlinná medicína a Alzheimrova demence

preventivní léčbě tohoto onemocnění se doporučuje např. denní pité čaje (zelný nebo černý čaj). K vnitřnímu užití je možno dále vyzkoušet černý rybíz a to 100 kapek glycerinového výtažku z pupenů denně. V případě, že Alzheimerova choroba již propukla, můžete používat rostliny, které působí proti úzkosti a podporují dobrý spánek. K takovýmto rostlinám patří meduňka, mučenka, sluncovka kalifornská nebo lípa. Jak je známo, vždy je lepší dlouhodobá prevence. V případě Alzheimrovy choroby se doporučuje jíst vyváženou stravu, která bude obsahovat ve velkém množství ryby. Dále je vhodná brokolice, rajčata, česnek, cibule, špenát, mrkev, rybíz, kiwi, pomeranč, potraviny s antioxidanty (červené zelí, žlutý meloun, citróny). Dále se doporučuje pravidelné cvičení a také trénink paměti a myšlení (společenské hry, sudoku, křížovky). Stálá mentální aktivita je vždy velmi důležitá.

Bradavice

Tímto kožním onemocněním minimálně jednou za život trpěl každý desátý člověk. Bradavice jsou výrůstky, které jsou tvořeny okrsky kůže, která vyrostla rychleji než kůže kolem. Poté dochází k ztvrdnutí kůže. Existuje velké množství bradavic. Bradavice se objevují na prstech rukou, na ploskách nohou a také na genitáliích. Bradavice vyvolává Papilloma virus, tento virus způsobuje abnormální bujení buněk na určitém místě. Bradavice rostou jednotlivě nebo v celých skupinách, bradavice mohou svědit, ale ve většině případů nezpůsobují bolest.

Rostlinná medicína a bradavice

Na klasické bradavice můžete vyzkoušet např. propolis (tinktura), bradavice se potírají jednou denně. Dále k vnějšímu použití slouží vlaštovičník větší, který se nanáší jednou až dvakrát denně. Vyzkoušejte také tea tree olej. Když vás trápí bradavice tak se snažte vyhýbat chůzi s bosýma nohama po veřejných místech a nikdy se nedotýkejte nakaženého místa postižené osoby.

Celulitida

Celulitida trápí mnoho žen a patří mezi ně i ženy hubené. Celulitida je forma tuku, která se ukládá v podkoží. Celulitida je také nazývána pomerančovou kůží, kvůli typickému vzhledu. Celulitida je zapříčiněna špatnou funkcí lymfatického systému. Tukové buňky se ukládají v podkoží ve formě hrudek a tímto se způsobují nerovnosti na povrchu. Ženy mají ke vzniku celulitidy mnohem větší předpoklady než muži a to kvůli estrogenu. Projevy celulitidy jsou odlišné podle toho, v jaké fázi zrovna jsou. V počáteční fázi celulitida ještě není viditelná, objeví se jen tehdy, když se pokožka stlačí a to se napovrch objeví mírné nerovnosti. Ve fázi prvotních projevů jsou nerovnosti na kůži viditelné jen v některých situacích, např. při sezení nebo při dopadu světla v určitém úhlu. Ve fázi viditelných projevů je celulitida viditelná neustále. Poslední fáze je fáze rozsáhlých projevů, kdy se celulitida objevuje všude tam, kde je podkožní tuk. V této fázi už léčba příliš nepomáhá a příznaky se mohou pouze zmírnit.

Rostlinná medicína a celulitida

K vnitřnímu užití k boji s** celulitidou** můžete vyzkoušet např. kopřivu dvoudomou. 100 gramů čerstvých rostlin zalijte 1 litrem vroucí vody a nechte louhovat. Denně vypijte 3 šálky. Dále se může použít směs břečťanu popínavého, ibišku, vilínu virginského, ve směsi rovných dílů. K popíjení jsou vhodné 2 šálky denně. K vnějšímu použití se doporučuje např. břečťan popínavý, chaluha bublinatá, kontryhel obecný, vinná réva, rybíz černý, maté, zelený čaj. Léčba celulitidy musí být především komplexní. Zamyslete se nad svým životním stylem, a zkuste v něm udělat určité změny. K odstranění celulitidy může pomoci změna stravování (nejíst tučná, sladká a smažená jídla, jíst hodně čerstvých suroviny, zeleniny a ovoce). Dále je nutná úprava pitného režimu (denně je nutné vypít aspoň dva litry tekutin, nejlepší je čistá neperlivá voda, bylinné nebo speciální čaje). Snažte se omezit pití kávy, alkoholu a také kouření není vhodné. Na celulitidu může dobře působit zvýšený příjem vitamínu C. Samozřejmě, že v boji s celulitidou je důležitý i každodenní pohyb. Vyzkoušet můžete speciální masáže, aplikaci speciálních krémů, jednou za čas provést detoxikaci organismu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4150 (2652)


Přidat komentář