Zastřešení bazénů - Vysočina

Pokud vás už nebaví z vašeho zahradního bazénu pracně vybírat listí a jiné nečistoty, je nejvyšší čas pořídit si na něj odpovídající zastřešení. V současné době je na trhu nepřeberná škála různých typů zastřešení, z kterých si vybere každý.

Zastřešení bazénů

Jestliže patříte mezi ty, kteří vlastní na své zahradě bazén, nebo se jej chystáte pořídit, určitě se nevyhnete otázce, zda si ke svému bazénu pořídit také zastřešení. V současné době je na trhu opravdu pestrá paleta různých typů a druhů zastřešení bazénů v různých cenových relacích, které chrání vodu před znečištěním a díky některým si můžete dokonce prodloužit koupací sezónu i o několik měsíců. Zastřešení bazénů poskytuje svým majitelům velké množství výhod, proto se vynaložená investice zcela jistě vyplatí. Pokud si nejste jisti jaký typ zastřešení zvolit, určitě se poraďte se specializovaným prodejcem, nebo výrobcem zastřešení.

Výhody zastřešení bazénu

Pokud vlastníte na zahradě bazén, určitě se zamyslete nad tím, zda by nebylo dobré opatřit jej vhodným zastřešením. Jak je již výše nastíněno, zastřešení bazénů je na trhu celá řada, přičemž každé z nich má své výhody a nevýhody. Při výběru vhodného zastřešení určitě bude hrát důležitou roli také finanční stránka. Jestliže zvolíte vyšší posuvný obloukový typ zastřešení, můžete si podstatně prodloužit koupací sezónu a užívat si tak koupání skoro polovinu roku. Zastřešení bazénů jej ochrání před nečistotami, to znamená před padajícím listím, na jaře před pylem, apod. Díky zastřešení bude vaše voda v bazénu mnohem čistější a také teplejší. Velice důležitý je také fakt, že zastřešením se váš bazén stává mnohem bezpečnější, protože ochrání vaše děti, případně zvířecí miláčky před utonutím.

Možnosti zastřešení bazénu

Při volbě zastřešení je nutné si rozmyslet, co od takového zastřešení očekáváte a kolik do něj hodláte investovat. Pokud chcete využívat bazénu i za nepříznivého počasí, musíte zvolit vysoký tzv. podchozí typ zastřešení, pod kterým se můžete volně pohybovat. Další možností je tzv. nízké podchozí zastřešení, pod kterým není možné se procházet, ale je možné se pod zastřešením koupat. Nízké podchozí zastřešení patří mezi velmi oblíbenou a častou volbu. Nízké a vysoké zastřešení funguje na principu zasouvacích modulů. Mezi levnější možnosti patří například foliové zastřešení, kdy je nad bazén umístěna konstrukce z ocelových pozinkovaných trubek s nataženou kašírovanou fólií. Foliové zastřešení může být také vyrobeno z lehkých trubek z hliníkové slitiny, pokryté speciální textilií. Jedná se většinou o průhlednou fólii, odolnou proti UV záření. Takové fóliové zastřešení má tu výhodu, že je snadno přenosné a je možné jej využít i mimo bazén. Na zakrytí bazénu, zejména proti padajícím nečistotám lze využít různé typy plachet, kruhové bazény je například možné opatřit nafukovacím krytem, apod.

Obloukové zastřešení bazénu

Obloukové zastřešení patří mezi velice oblíbené a praktické typy zastřešení, jež umožňuje koupání v bazénu i po jeho zakrytí. Jedná se navíc o elegantní a designovou záležitost, která je složena ze zásuvných modulů. Lehký posun jednotlivých modulů je většinou umožněn pomocí kolejí a nerezových ložisek. Je nutné, aby takové zastřešení bylo vyrobeno z nerezových nebo hliníkových profilů, aby působením vlhka nedošlo k jeho poškození. Výplň jednotlivých modulů a čela zastřešení bývá vyrobeno z polykarbonátu s hliníkovou výztuhou, což zajišťuje jeho pevnost a odolnost. Jednotlivé moduly musí být také mimo jiné dokonale utěsněny. U tohoto typu zastřešení je možné ponechat jednotlivé profily ve svém kovovém přirozeném vzhledu anebo je dekorovat dřevem. Pokud jste se rozhodli si pořídit obloukové zastřešení, je vždy lepší si zvolit kvalitního a osvědčeného výrobce, který vám zastřešení také odborně nainstaluje.

Výhody obloukového zastřešení bazénu

Největší výhodou obloukového zastřešení je nepochybně fakt, že umožňuje koupání v bazénu i po jeho zastřešení. Díky tomuto zastřešení si můžete vychutnat koupání ve vašem bazénu i za nepříznivého počasí a prodloužit si tak koupací sezónu. Posuvné obloukové zastřešení je vyráběno v různých velikostech, a jak je výše uvedeno, je možné si pořídit buď vysokou, nebo nízkou verzi. Pokud zvolíte vysoký typ obloukového zastřešení, je možné kolem bazénu pod zastřešením chodit. Levnější nízká verze umožňuje pod zastřešením v bazénu pouze plavání. Jedná se o kvalitní, funkční a bezúdržbový typ zastřešení, který navíc na vaši zahradě esteticky působí. Na výběr je také několik velikostí kovových profilů konstrukce, které působí designově a masivně. Výhodou je, že na přání zákazníka mohou být kovové profily opatřeny dřevěným dekorem.

Lamelové zastřešení bazénu

Lamelové zastřešení bazénů patří mezi luxusní a dokonalé způsoby zakrytí bazénu. Jedná se o systém, který je podobný plovoucí roletě, a který nepotřebuje žádné vodící lišty, tyče nebo lana. U tohoto typu zastřešení se automaticky zakrývá vodní hladina pomocí unikátních vytlačovaných lamel. Tento typ zastřešení patří mezi velice estetické záležitosti, avšak na rozdíl od obloukového typu není možné v bazénu po zastřešení plavat. Toto roletové zastřešení chrání bazén dokonale před nečistoty, udržuje v bazénu stálou teplotu vody po celou sezónu a velmi výrazně snižuje náklady na jeho vytápění. Díky tomu je také možné snížit spotřebu chemických bazénových přípravků. Jedná se o zastřešení, které má řadu výhod a které je vhodné v podstatě pro všechny typy bazénů. Lamelové zastřešení může být instalováno jak nad hladinu, tak i pod hladinu. Na trhu jsou k dostání i levnější verze rolovacího zastřešení, které využívá systémů vodících lišt nebo lan.

Pokud jste se rozhodli investovat do zahradního bazénu, nepochybně zvažte možnost pořídit k němu i odpovídající zastřešení. I při koupi samotného bazénu je potřeba volit kvalitní výrobek ze silnějšího plastu s UV stabilizací. V současné době je možné si vybírat z mnoha druhů zahradních bazénů, které jsou dostupné v nejrůznějších velikostech a tvarech. I na atypické provedení bazénu je možné si pořídit odpovídající zastřešení, které učiní bazén bezpečným a ochrání jej před vnějšími vlivy a nečistoty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4168 (2672)


Přidat komentář