Zahradní vířivky

Pokud si chcete doma dopřát luxusní relaxaci v podobě kvalitní hydromasáže, existuje možnost zakoupení vířivky, kterou můžete mít umístěnou dokonce i venku na zahradě. Díky tomu si můžete vířivku vychutnávat kdykoliv si vzpomenete.

Co je hydromasáž

Hydromasáž je masáž vytvořená pomocí vodního proudu, který je vytvářen speciálními trysky. Tyto trysky mohou vytvářet několik typů vodního proudu, jako je rotační, přímý a pulzační. Do hydromasážních trysek je přisáván vzduch, jež zvyšuje intenzitu vodního proudu a zlepšuje jeho účinky. Kvalitní hydromasážní vířivka je vhodná zejména k celkové regeneraci svalů, k jejich uvolnění a k uvolnění kloubů. Trysky za přispění vzduchu vytváření v proudu vody vzduchové bublinky, které přenášejí uvolňující vibrace do celého těla a masírují tak unavené svaly. U dnešních vířivek lze nastavit intenzitu trysek, díky čemuž si můžete vychutnat například jemnou masáž nebo třeba bodovou masáž. Původní vířivky byly využívány pouze v nemocnicích a různých rehabilitačních zařízeních. Z počátku to byl jen jakýsi hydromasážní agregát, který se vložil ke koupajícímu se člověku do vany.

Moderní vířivá vana

Díky dobrým výsledkům prvních hydromasážních agregátů v nemocničních zařízeních byla již v roce 1968 sestrojena hydromasážní vana a poté i mini bazének, který dokázal ohřívat vodu a byl opatřen filtračním zařízením. Dnes si můžete luxus hydromasážních van a bazénků dopřát i u Vás doma. Díky pravidelnému užívání vodních trysek ve vířivkách dochází nejen k masáži Vašich svalů a kloubů, ale také ke snižování stresu a napětí. Teplá koupel ve vířivce podporuje totiž vyplavování endorfinů, které přispívají k lepší náladě a k pocitu štěstí. Moderní vířivky disponují nejpokročilejší technikou, vyznačují se dokonalou ergonomií a je možné si dokoupit různé doplňky. Díky moderní účinné filtraci, termoizolační konstrukci, krytu a úspornému systému ohřevu je voda ve vířivce vždy teplá a čistá. Samozřejmostí je i elektronické řízení vířivky. Vířivé vany jsou vyráběné samozřejmě jak do interiéru, tak ale i do exteriéru, kde je možné ji díky teplé vodě využívat v podstatě po celý rok.

Venkovní vířivka

Jak je již zmíněno, díky teplé vodě,** termoizolačnímu materiálu,** apod. je možné si vychutnat koupel ve venkovní vířivce během celého roku, v létě i v zimě. Pro takové celoroční využití vířivky je nutné zvolit ideální místo pro její usazení. Venkovní vířivka se může stát v podstatě součástí zahrady nebo terasy či pergoly. Venkovní vířivky jsou konstruované tak, že odolají jakémukoliv výkyvu teplot a jsou odolné vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Pokud vyzkoušíte vířivku s teplou vodou v zimních měsících, zjistíte, že se jedná o nezapomenutelný úžasný pocit, který si budete dopřávat pravidelně. Venkovní vířivky mohou být vybaveny nejrůznějšími doplňky, od speciálního designového podsvícení, přes chromové schůdky, držáky ručníků, stolků až po stojan na rádio s CD přehrávačem. Aby místo pro vířivku poskytovalo dostatek soukromí, je ideální zastřešená terasa, altán, pergola nebo vhodný plot či zídka.

Moderní vířivá vana

Ideální místo pro vířivku

Volba místa pro umístění vířivé vany musí v první řadě vyhovovat Vašim představám a také dle Vámi zvoleného modelu vany či mini bazénku. Je také třeba vzít v úvahu, zda bude vířivka sloužit jen Vám, nebo zda se o ni budete dělit společně s přáteli. Vhodný výběr místa bude mít velký vliv na samotnou relaxaci. Důležité také je zachování určitého soukromí při koupání, čemuž je nutné výběr místa také přizpůsobit. Vhodný výběr místa je určitě dobré konzultovat i s prodejcem či dodavatelem vířivkyVířivku v podstatě stačí usadit na zpevněnou plochu v dřevěném opláštění, které je standardní výbavou. Důležité je, aby plocha pod vířivkou byla vodorovná, hladká a aby byla váha celého zařízení včetně vody rovnoměrně rozložená po celém podkladu. K vířivce pak stačí přivést pouze kabel s dostatečným jištěním.  Vířivka je také opatřena speciálním termokrytem, který stačí před koupelí pouze odklopit. Vířivka tak může být zakomponována do celkové koncepce zahrady či terasy, jíž se stane součástí, přičemž může být obklopena zelení, stromy, atd. V každém případě je třeba brát ohled především na Vaše soukromí a nerušenou relaxaci, která nebude rušena jak zraky sousedů, tak i kolemjdoucích, apod. Při výběru místa také myslete na krátkou vzdálenost od vířivky do domu, což oceníte zejména v zimních měsících.

Vířivka v interiéru

Vířivka se také může stát samozřejmě i součástí interiéru, což Vám zaručí naprosté soukromí. Ideální jsou pro takové umístění různé zimní zahrady, verandy, prosklené haly se vstupem ven a další. Takto umístěná vířivka je vhodná také pro klienty, kteří nestojí o hydromasáž v chladnějších obdobích či v nepříznivých klimatických podmínkách. Vířivka se tak může stát součástí domácího wellness centra, může být umístěna v blízkosti krytého bazénu nebo sauny. Umístění vany v interiéru má nepochybně soustu výhod, nicméně pocit z kontaktu s přírodou třeba v zimě při svitu hvězd, který zaručí venkovní umístění, zůstane pro uživatele utajen. Nejlepší je mít vířivku zapuštěnou částečně v zemi nebo jinak začleněnou do prostoru. I v interiéru je nezbytný termokryt, který zabraňuje nejen úniku tepla z vířivky během doby, kdy není využívána, ale zabraňuje také úniku vlhkosti.

Ideální místo pro vířivku

Typy provedení a barvy vířivek

Jak je již zmíněno, vířivka umístěná v exteriéru je obklopena dřevěným obložením, které působí luxusně a zcela zapadá do celkové koncepce zahrady či terasy. Při výběru modelu a velikosti je třeba brát v úvahu, jak často a pro kolik lidí bude vířivka využívána. Moderní vířivky vynikají skvělou ergonomií pro celkový požitek z hydromasáže, proto je sezení i ležení v ní velice příjemné a pohodlné. Pro snadnější vstup a výstup bývají vybaveny schody, dále pak různými doplňky jako jsou věšáky, odkládacími stolky, lehátky, sedátky, apod. Odstíny vířivek a krytů jsou dodávány v celé paletě barev, z kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník, od nejsvětlejších až po nejtmavší. Doplňky jsou dodávány zvlášť, vzhledem k prostoru, kde bude vířivka umístěna.

Vířivky mohou být mimo dřevěné obložení i obezděné a obložené keramickými obklady. Moderní vířivky dokážou často mnohem víc než jen hydromasáž. Takové vířivky jsou schopné provádět i doplňkové terapie, mezi které patří barevná terapie nebo aromaterapie.  Pro barevnou terapii neboli chromoterapii jsou vířivky vybaveny podvodními barevnými světly, které mají schopnost zklidnit jak tělo, tak mysl. Pro chromoterapii jsou typické čtyři barvy, a to modrá, červená, zelená a žlutá. Každá z těchto barev má určitý význam pro naši mysl a tělo. Aromaterapie využívá různých vonných látek, které jsou schopné pozitivně ovlivnit lidský mozek a centrální nervový systém.

Typy provedení a barvy vířivek

Kolik stojí zahradní vířivka

Kvalitní vířivka umístěná venku v přírodě, má velice pozitivní vliv nejen na naše svaly a klouby, ale také na naši psychiku. Hydromasáž, která je aplikována společně s doplňujícími terapiemi, dokáže celkový pozitivní vliv ještě podtrhnout. Mimo to se vířivka stane i designovým prvkem zahrady, terasy, pergoly, či například zimní zahrady. Vzhledem k tomu, že se jedná o moderní zařízení, které je vybaveno špičkovou technologií, je cena za vířivku poměrně vysoká. Cena za takové zařízení se pohybuje v řádech desítek až stovek tisíc, přičemž závisí na velikosti, doplňcích a mnohých jiných faktorech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4156 (2658)


Přidat komentář