Nadzemní bazény plastové, kovové a nafukovací - Bazénová chemie

Koupete se v létě rádi venku? Když můžete strávit dovolenou například u moře nebo u nějakého jezera či rybníku, kde se můžete koupat do sytosti, je to skvělé. Pokud si však chcete užívat vody také na zahradě, nejlepším řešením je bazén.

V naší zemi je hodně lidí, kteří rádi tráví letní čas u vody, například u řeky, jezera, rybníku či u nějaké přehrady. To je v podstatě jedno, hlavně, aby byla voda čistá a dostatečně hluboká na to, aby se v ní dalo koupat. Zvláště, když přijdou horké letní dny tropického charakteru, kdy se teplota ve stínu pohybuje okolo 30 stupňů celsia a výše, chodí k vodě ještě více lidí než obvykle. Stejně tak mnoho z nás v létě jezdí na dovolenou k moři. Patříte k těm, kteří na vodu a koupání nedají dopustit? Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo mít vodu na koupání na vlastní zahradě?

Bazén na vlastní zahradě

Ne, nemusíte si hned na zahradě začít vytvářet jezírko či rybníček. Stačí si koupit bazén. Možná si říkáte, že vybudovat takový bazén, to je přece spousta peněz. Už jen povolat bagr, aby vykopal jámu stojí dost peněz a co teprve samotný materiál na bazén a jeho následná stavba. Ale mít bazén na zahradě, to nemusí být nesplnitelný sen. I v případě, že nemáte peněz nazbyt, si můžete dovolit** vlastní zahradní bazén**. Existují totiž nadzemní bazény, které se nezabudovávají do země, ale složí se nebo nafouknou a instalují na povrchu. Takový nadzemní bazén lze pořídit v mnoha velikostech, v různých provedeních a z různých materiálů. Pokud vás možnost pořídit si na zahradu vlastní nadzemní bazén zaujala, máme pro vás tip na internetovou prodejnu, která nabízí nadzemní bazény a také mnoho příslušenství k bazénům včetně bazénové chemie pro udržování křišťálově čisté vody.

Prstencové bazény

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény je možné třídit do kategorií podle rozměrů nebo také podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, popřípadě podle typu instalace.

Velikost nadzemních bazénů

Výška nadzemních bazénů se obvykle pohybuje od přibližně 70 centimetrů až po 130 centimetrů. Nadzemní bazény jsou nejčastěji kruhové. Jejich průměr se obvykle pohybuje od 200 centimetrů až po přibližně 500 centimetrů. Kromě kruhových nadzemních bazénů se dělají i obdélníkové, které mohou na délku mít i 550 centimetrů a na šířku až 300 centimetrů.

Materiál a typ instalace nadzemních bazénů

Nadzemní bazény se vyrábějí z kovu nebo z umělých materiálů. Nadzemní bazény ze syntetických materiálů lze rozdělit na** nafukovací** a na ty, které se musejí smontovat.

Ceny nadzemních bazénů

Nafukovací bazény jsou zpravidla levnější než montované nadzemní bazény, ovšem velmi záleží i na velikosti bazénu. Například nejmenší nafukovací bazén o průměru přibližně 250 centimetrů lze pořídit i za cenu nižší než 1000 korun a nafukovací bazén o průměru 450 centimetrů a výšce asi 120 centimetrů stojí okolo 7500 korun. Montovaný bazén téže velikosti s kovovým rámem zaručujícím vysokou stabilitu lze pořídit již od 10 000 korun.

Bazénová chemie

Protože voda v bazénu není v pohybu a svítí na ní slunce, má sklon se kazit. Abyste si mohli vychutnávat koupání ve vašem bazénu bez toho, aniž by vám hrozily zdravotní komplikace kvůli zkažené vodě, je potřeba se o vodu v bazénu pravidelně a dostatečně starat. Ošetřování bazénové vody chemickými prostředky k tomu určenými patří k těm nejúčinnějším formám. Pro správné dávkování bazénové chemie je velmi vhodné používat speciální testery.

Měření vody

Základem kvalitní péče o vodu ve vašem bazénu je pravidelné měření, které musí zahrnovat přinejmenším měření hodnot pH a obsah chloru ve vodě. Nejjednodušším způsobem jsou testery, tzv. papírky či proužky. Přesnějších výsledků však dosáhnete pomocí tabletových, komorových nebo kapičkových testerů.

Před napuštěním bazénu

Pokud nemáte** bazén napuštěný**, ale chystáte se k tomu, pak vězte, že pozdějším problémům s čistotou vody předejdete důkladným vyčištěním bazénu, propláchnutím filtrace a také vyčištěním přívodů vody a hadic. K čištění bazénů a příslušenství je samozřejmě vhodné používat čistící prostředky určené přímo k tomuto účelu. Když budete napouštět vodu, ošetřete ji příslušnou chemií již během napouštění a současně mějte spuštěnou filtraci. Po napuštění vody je důležité nezapomenout použít tester na změření kyselosti vody a také změřte hodnoty volného chlóru.

Pravidelná údržba vody v bazénu

Pro pravidelnou péči o bazénovou vodu se používají chlorové tablety, které vodu dezinfikují. Kromě desinfekce je možné použít také tzv.** vločkovač**, což je přípravek sloužící k dosažení křišťálově čisté vody. Vločkovač má ve vodě za úkol vysrážet všechny nečistoty do větších shluků, které snadno odstraní filtrace. Dále je vhodné používat přípravek proti řasám. Jednotlivé čistící přípravky je možné používat samostatně, ale lze si pořídit také výrobek tzv. 3 v 1, který má všechny tři výše uvedené účinky.

Jak ošetřit vodu v bazénu při delším nepoužívání?

Pokud bazén delší dobu nepoužíváte, upravte hodnoty pH na ideální hodnotu mezi 7,2-7,6 pomocí vhodných přípravků k tomu určených. Do plovákového dávkovače můžete dát trojnásobné množství chlorových tablet. Dále je vhodné bazén zakrýt plachtou a nastavit pravidelné spouštění filtračního zařízení, přičemž postačí jedno spuštění denně. Pravidelná a správná** péče o bazénovou vodu** vám vždy zajistí pohodové koupání bez zdravotních obtíží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4161 (2664)


Přidat komentář