Nafukovací rybářské čluny

Rybářské čluny jsou vítaným pomocníkem každého rybáře při lovu ryb. Důležitý je jejich správný výběr. Liší se celou řadou parametrů, od velikosti a materiálu až po možnosti ovládání. A samozřejmě také výbavou.

Nafukovací rybářské čluny se nabízejí od různých výrobců a v různém provedení. Víte, který** člun** je nejlepší a jak ho vybrat?

Parametry pro výběr nafukovacího rybářského člunu

Výběr rybářského člunu ovlivňuje to, kolik osob v něm bude chytat, i to, kde budou chytat. Pro klidné a malé vody stačí méně výkonný člun, pro hluboké vody a moře je nutný člun výkonný, pevný a dobře ovladatelný. Před samotnou koupí je nutné zvážit, jak velký a tudíž i těžký člun koupíte, jak ho budete přepravovat, jak odolnou má mít podlahu, jak má být ovladatelný a zda má mít i motor a jak silný.

Jak vybrat nafukovací rybářský člun

Rybářský člun se vybírá podle:

Výběr člunu podle místa lovu ryb

Rybářské čluny je možné vybírat podle použití na vnitrozemskou plavbu a lov, jsou značeny většinou jako kategorie D, nebo pro lov na moři. Zde se používají kategorie C, což je značení pro příbřežní lov do 0,75 námořní míle od břehu.

Výběr člunu podle materiálu dna

Nafukovací čluny se liší materiálem dna člunu. Rybář, který rád loví ryby na volné vodě, by si měl uvědomit, že při záběru ryby může i stát a potřebuje se tedy opřít do dna. Dno by tedy mělo být pevnější. V úvahu tedy připadá lamelové dno, které je pevné, lehké, snadno se sbalí i rozbalí a také přepravuje. Bohužel, i když lamely jsou pevné, neposkytují dobrou oporu při stání ve člunu. Pak jsou tu nafukovací rybářské čluny s pevným dnem. Ty patří k nejpohodlnějším i nejoblíbenějším rybářským člunům. Dá se v nich dobře stát i chodit. Při rybaření nehrozí poškození podlahy. K novinkám patří rybářské čluny s vysokotlakou podlahou, která by měla mít podobné vlastnosti, jako pevné dno.

Nafukovací rybářské čluny s pevným dnem

Jde o velmi pevné a kvalitní čluny, které jsou odolné, a výborně se z nich chytá. Jejich dno je skládací, ale pevné, umožňuje běžné chození i další aktivity. Může být z hliníku nebo vodostálé překližky. Nevýhodou hliníku je, že reaguje na změny teplot. V létě je horký a nepříjemný na chůzi. V dalším ročním období zase studí. V moři reaguje na slanou vodu a černá. Problémem je i prohýbání, což později znemožní jeho skládání pro přepravu. Proto se jako mnohem výhodnější ukazuje typ člunu se dnem z vodostálé překližky. Tento typ rybářského člunu je pevnější, má lepší jízdní vlastnosti, může mít i silnější motor, a velmi dobře se skládá. V podstatě je možné ho složit do dvou tašek. V jedné je samotný člun, ve druhé podlážky.

Co by měl mít rybářský člun

Rybářský člun se liší od těch rekreačních, výbavou navíc. Ve člunu by měly být držáky rybářských prutů, uchycení motoru a sondy echolotu, výborná je také ochrana proti nežádoucímu cákání vody do člunu. Nafukovací rybářský člun by měl barevně splynout s okolím.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4204 (2722)


Přidat komentář