Nissan v Ostravě nyní se zárukou 5let

Chystáte se pořídit si nové auto nissan? Který typ auta nissan se pro vás nejlépe hodí? Jaké auto nissan uspokojí Vaše potřeby a vyplní vaše očekávání? Přinášíme Vám stručný výčet současných typů automobilů nissan.

Každé auto Nissan je vyrobeno k určitému účelu

resp. s určitým zaměřením. Jiná auta jsou určená do města, jiná pro rodinné cesty a další zase do terénu nebo na převoz nákladu apod. Pokud si chcete osobně prohlédnout nejmodernější automobily značky Nissan, navštivte ostravský autosalon firmy Nissan, více informací najdete na internetových stránkách nissan.

Pro městský provoz se nejlépe hodí malý Nissan

V městě je jízda pomalá a často přerušovaná stáním na křižovatkách nebo v kolonách. Rovněž plynulost jízdy je ve městě téměř nemožná. Proto není divu, že spotřeba paliva jde ve městě prudce nahoru. Aby spotřeba paliva při cestách po městě tak nestoupala, je vhodné snažit se jezdit plynule a ne stylem neustálého střídání rychlé a pomalé jízdy a stání. Bohužel přes všechnu snahu spotřeba ve městě vždy o něco stoupne.

Nový automobil Nissan

Pokud se svým novým automobilem Nissan plánujete jezdit převážně po městě, měli byste se při jeho výběru soustředit na nízkou spotřebu paliva. Nejnižší spotřebu paliva mívají obvykle nissany nižší třídy, které jsou zároveň i levnější. Důvodem je malá velikost takového auta, jeho nízká hmotnost, malý objem válců v motoru a jeho nižší výkon. Pro jízdy po městě však výkonné auto nissan nepotřebujete, takže co by bylo na dálnici nebo v horách omezující, ve městě je naopak výhodou. Dobrou zprávou je i to, že za nissany s malým objemem válců se platí nízké povinné ručení.

Do města se nejlépe hodí malé automobily typu hatchback Nissan

pro něž hovoří výše uvedené vlastnosti – nízká pořizovací cena nissanu, nízká spotřeba paliva a nízké pojistné. Typickým znakem nissanu hatchback je prudce se svažující záď, kdy karoserie kufru je propojená se zadním oknem, takže při vyklopení zadních (tzv. pátých nebo třetích) dveří se zvedá nejen kufr ale také zadní okno.

Malá velikost auta nissan, to je další plus pro město

S malým autem se vám bude o poznání lépe parkovat, což oceňují hlavně ženy – proto také hatchbacky v oblibě nejvíce vedou právě u žen. Tato auta jsou sice menší, ale přesto se do nich pohodlně vlezou 4 lidé a do kufru ještě nákupy nebo několik menších zavazadel.

Osobní automobily střední velikosti značky Nissan

Pokud potřebujete v autě více místa a hatchback se vám zdá přeci jen příliš malý, nebo toužíte po automobilu s vyšším výkonem motoru, hodí se pro vás sedan, liftback nebo tudor. Tyto automobily mají povětšinou stále ještě poměrně nízkou spotřebu paliva, přiměřeně silný motor a nabízejí středně velké zavazadlové prostory. Tato auta se hodí jak pro městský provoz, tak na cesty po okreskách nebo dálnicích, či také rodinné cestování.

Sedan Nissan

Sedan se od hatchbacku odlišuje svou zádí, která není zkosená – víko kufru je v téměř vodorovné poloze a při jeho zvednutí okno zůstává na místě.

Tudor Nissan

Toto méně známé označení se používá pro dvoudvéřový sedan. Jinak je konstrukce automobilu stejná jako u sedanu. Někdy je tudor o něco kratší než model ze kterého vychází a najdou se také tudory, které mají pouze jednu řadu sedadel, takže nabízejí místo jen pro dva cestující.

Liftback Nissan

Liftback Nissan se na první pohled podobá sedanu – rozdíl je opět v zádi automobilu, která je u liftbacku mírně se svažující – okno je v jedné nakloněné rovině s víkem kufru, ale nesvažuje se tak prudce jako u hatchbacku.

Auta Nissan  pro rodinné cestování v Ostravě

Máte velkou rodinu? Často cestujete všichni naráz? Jezdíte autem na rodinné dovolené? Potřebujete hodně místa na zavazadla? Pak je pro vás ideální kombi nebo ještě větší a prostornější MPV Nissan.

Kombi Nissan

Vozy nissan kombi většinou vycházejí z sedanu nebo liftbacku, ale někdy i hatchbacku téže značky. Jejich poznávacím znakem je prodloužená záď, prodloužená střecha a zvětšený zavazadlový prostor. Prostor pro cestující zůstává nezměněn, resp. je stejně velký jako u modelu, ze kterého kombi vzešlo. Zvětšil se pouze prostor pro zavazadla, který je však u některých modelů zaplněn dalšími dvěma sedadly – takové kombi pak pojme až 7 osob. Poslední dvě sedadla jsou sklopná nebo vyjímací, takže v případě potřeby lze auto rázem proměnit v klasické kombi.

MPV Nissan

Pokud hledáte auto, které nabídne nejen zvětšený zavazadlový prostor, ale také zvětšený interiér se značnou variabilitou, pak zvolte MPV nissan. Pod zkratkou MPV se skrývá označení Multi purpose vehicle, což znamená více-účelový vůz nebo také velkoprostorový vůz. Pro MPV nissan je typický velký zavazadlový prostor a také velmi prostorný interiér. Zadní sedadla jsou sklápěcí nebo vyjímací, takže auto lze v případě potřeby proměnit v malé užitkové vozidlo. MPV nabízejí 5 pohodlných míst pro cestující, přičemž některé modely využívají zavazadlový prostor stejně jako kombi pro další dvě sedadla, takže v autě může cestovat až 7 lidí.

Auta Nissan na silnice i do lehčího terénu

Bydlíte ve hůře přístupném místě, kam nevedou asfaltové silnice? Nebo máte v takovém prostředí rekreační objekt? Chcete se svým autem občas vydat na ryby nebo na výlet do přírody a tak potřebujete vůz, který bez problémů zvládne jízdu lehčím terénem? Pak vybírejte mezi SUV nebo Crossovery.

SUV Nissan

Zkratka SUV znamená Sport utility vehicle, což znamená sportovně užitkové vozidlo. Vozy SUV obvykle vycházejí z některého z modelů téže značky, avšak díky speciálním úpravám jsou vybaveny tak, aby jste se s nimi mohli vydat i mimo silnice. Zpevněný nebo vyvýšený podvozek, pneumatiky s výraznějším vzorkem, plastové kryty karoserie chránící před lak před škrábanci a u některých modelů také pohon na všechna čtyři kola – tyto vlastnosti vytvářejí ze SUV automobil, který se hodí jak pro silnice, tak pro pohyb v lehčím terénu.

Crossover Nissan

Auta označovaná jako Crossovery nissan v sobě spojují některé vlastnosti vozů MPV a SUV. Crossovery nissan jsou typické silným motorem a zvýšeným podvozkem a zároveň nabízejí velký zavazadlový prostor, prostorný a variabilní interiér.

Terénní vozy Nissan

Hledáte vůz, se kterým můžete zajet i do náročného terénu? Pak je pro vás určen jedině Off-road nissan. Mezi typické znaky Off-roadu patří vysoký podvozek s velkými nájezdovými úhly karoserie, velká kola s velmi výrazným vzorkem, silný motor s velkým objemem válců, pohon na všechna čtyři kola (4x4), ocelové nárazníky a naviják, doplňkové světlomety, robustní vzhled karoserie aj.

Sportovní automobily Nissan

Pokud chcete auto nissan především pro sportovní vyžití, pak zvolte sportovní Kabriolet nebo Coupé nissan. Tyto vozy jsou typické nízkým podvozkem, aerodynamickými tvary, velmi silným motorem s obzvláště vysokým objemem válců a závratným zrychlením. Sportovní vozy se pro každodenní provoz příliš nehodí, neboť mají velmi vysokou spotřebu paliva a kvůli nízkému podvozku potřebují kvalitní povrch silnice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4208 (2727)


Přidat komentář